Časté otázky

Na jakém principu funguje švédská lázen?

Nejdříve se vana naplní vodou, a poté se zatopí v hliníkových kamínkách na dřevo, které jsou do vany zabudované. Princip zatápění je jednoduchý a díky ergonomického designu vany a vysoké výkonnosti kamínek se voda poměrně rychle ohřeje a lázen je připravena k použití.  Voda si udržuje teplotu po velmi dlouhou dobu, a pokud vanu na noc přikryjete izolačním krytem, budete mít příjemnou teplotu i další ráno.

Lázen je dodána na paletě a k manipulaci s vanou je zapotřebí 3 mužů. Lázen se instaluje na rovný, tvrdý povrch jako jsou rovné kameny, popřípadě beton, udusaný písek či dřevěné trámy. Je zapotřebí přívodu vody (zahradní hadice je postačující). Pokud se rozhodnete pro vanu s čistícím zařízením, můžete vodu ponechat po celou sezonu. Pokud budete chtít vanu s jednorázovým použitím, bude zapotřebí napojení na odpadní systém či ji využít na zalévání zahrady a napojit ji na Vámi používaný systém.

Důležité – voda se vypouští až po úplném vychladnutí kamínek, aby nedošlo k poškození vany samotné.

Je vhodná na celoroční použití?

Ve Švédsku se vana používá po celý rok, a to zejména v zimě, kdy je to opravdu o prožitku. Z horké lázně se chladí přímo ve sněhu, pokud je opravdu chladno, koupají se s čepicí na hlavě!

Mohu vodu znovu použít?

Můžete se rozhodnout pro vanu s čistícím zařízením, a to pískovým filtrem. Stejnou vodu pak můžete využít celou sezonu. V zimě dokonce můžete udržovat ve vaně konstantní teplotu, pokud si přikoupíte ohřívač vody.  Pokud máte svůj vlastní zdroj vody (studna, rybník, jezera) a nechcete investovat do čistícího zařízení, vodu lze vypouštět dle uvážení po použití.

Pro kolik lidí se dá lázen využít?

Švédská lázen je dostupná ve dvou velikostních modelech – pro 4-5, 6-8 a 8-10 lidí.

Proč investovat do krytu?

Oba dva typy krytů: izolační a normální, zabranují vstupu nečistot a špíny do lázně. Není tedy třeba lázen před použitím čistit, je již připravená k použití. Izolační kryt má navíc tu výhodu, že výrazně snižuje dobu ohřevu vody. Navíc pokud lázen po využití zakryjete, podstatně prodloužíte dobu, po kterou lze lázen využít. I dalšího dne budete mít v lázni přijatelnou teplotu.

Kde mohu švédskou lázen vyzkoušet, než ji zakoupím?

Zajedte si švédskou lázen vyzkoušet na statek Újezd – www.statekujezd.cz v Pošumaví.